Nastava na daljinu - važna obavijest MZOS-a
Autor: Antonija Copić, 13. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji!

S obzirom na to da se u svim osnovnim i srednjim školama neće održati nastava od ponedjeljka, 16. ožujka 2020., krenut će izvođenje nastave na daljinu.

Platforma koju je naša škola odabrala za izvođenje online nastave je Microsoft Yammer.

Dok se ne oforme razredi te dodaju učenici i učitelji u Yammer učenici predmetne nastave  mogu pratiti nastavu  na Sportskoj televiziji, a učenici rezredne nastave na HRT3 kao što je već najavljeno.

Sve detalje i program pogledajte na ovoj poveznici:

Kako bi svi učenici bili u mogućnosti sudjelovati u takvom obliku nastave, potrebno je da svi odmah provjere imaju li važeće Carnet podatke (ime.prezime@skole.hr), te da se sa svojim Carnet podacima logiraju u Office365 sustav za škole. Razrednici će tada moći dodati i one učenike koji još nisu dodani u formirane virtualne učionice.

Učenici razredne nastave neće koristiti ovu platformu. Upute kako će komunicirati sa školom dobiti će izravno od svojih učitelja.

Molimo vas da pratite upute nadležnih institucija. Pogledajte više informacija pod opširnije.

Zahvaljujemo na suradnji!

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred

8 – 10 h

10 – 12,30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu 5., odnosno 6. sat u danu.

Dodatno, sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od 3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“

Škola će osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Učenici također trebaju pratiti nastavu na programu HRT 3. Dakle, za njih neće biti organizirana nastava, nego će se pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati na nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.