Upute o korištenju tableta i aktivaciji SIM kartica
Autor: Antonija Copić, 18. 3. 2020.

Popis internetskih domena koje neće trošiti promet od 2,5 GB te kojima će se moći pristupiti i nakon što potrošite podatkovni promet uz uvjet da su prethodno podešene APN postavke.

# CARNET - skole.hr, e-skole.hr, carnet.hr, loomen.carnet.hr, sve usluge na domeni edu.hr

# Alfa d.d. - mozaweb.com, alfaportal.hr    # Profil Klett d.o.o. - profil-klett.hr

# Element d.o.o. - element.hr, ele-udzbenik.hr, e-udzbenik.hr, elematika.hr

# Kršćanska sadašnjost - udzbenici.ks.hr

# Udžbenik.hr - udzbenik.hr        # Oxford - exp.ouponlinepractice.com

# Hueber - hueber.de         # Školska knjiga - e-sfera.hr

# Alka script – mozaweb.com i mozabook.com

Podešavanje APN (Access Point Name) postavki radi spajanja tableta na bežićnu mrežu teleoperatera A1 ili Tele2
Napomena: Navedena procedura u priloženom dokumentu  napisana je za korisnike tablet uređaja nakon što zaprime SIM kartice od operatera te ih umetnu u tablet uređaje. Tablet mora biti isključen pri umetenju kartice.
Neograničen pristup besplatnim sadržajima nenaplatnih domena putem dobivene SIM kartice od jednog od operatera (Tele2 d.o.o., A1 d.o.o. ili Hrvatski Telekom d.d.) koji pružaju svoje usluge u sklopu projekta „Škola za život“, moguće je koristiti nakon kreiranja APN‐a (Access Point Name) uporabom elektroničkog identiteta iz sustava AAI@EduHr putem kojeg se izvršava postupak autentikacije i autorizacije korisnika.

Detaljni postupak pogledajte u priloženom dokumentu.