ONLINE EDUKATIVNA RADIONICA NP "KRKA" I 1.B
Autor: Ana-Marija Trevižan Vujčić, 26. 11. 2020.

Edukativne radionice NP „Krka“ provode se i online: “Učenje je zabavno, a edukacija u digitalnom svijetu poseban je izazov”

Tako su putem prve online radionice održane krajem listopada učenici 1.B razreda OŠ Kistanje postali novi mali čuvari prirode!

Na početku nove školske godine Javna ustanova „Nacionalni park Krka“ uputila je poziv na suradnju svim vrtićima, osnovnim i srednjim školama u Šibensko-kninskoj županiji s Programom predavanja i edukativnih radionica u školskoj godini 2020./2021.

„Kroz brojne edukativne radionice želimo djeci pokazati kako svojim ponašanjem mogu utjecati na prirodu, učimo ih o vodi i biljkama i životinjama koje žive u Nacionalnom parku „Krka“, obilježavamo važne datume u zaštiti prirode u samom Parku, igramo se i natječemo, a naši stručni djelatnici gostuju u brojnim školama i vrtićima u Šibensko-kninskoj županiji. Programi u kojima sudjeluju djelatnici NP „Krka“ prilagođeni su različitim uzrastima i namijenjeni širenju znanja o zaštiti prirodne i kulturnopovijesne baštine, a dio programa ima i preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja.“, poručili su djelatnici NP „Krka“

S obzirom na trenutnu situaciju, održavanje radionica nije moglo biti uživo, ali su djelatnici NP „Krka“ zato u našu učionicu 1.B razreda „ušli“ online.

Tako su putem prve online radionice održane krajem listopada prvaši OŠ Kistanje postali novi mali čuvari prirode!

Više pročitajte u članku na poveznici: https://www.dalmacijadanas.hr/edukativne-radionice-np-krka-provode-se-i-online-ucenje-je-zabavno-a-edukacija-u-digitalnom-svijetu-poseban-je-izazov/