« Kolovoz 2022 »

EKOLOŠKO-EDUKATIVNA AKCIJA "MORE"
Autor: Ana-Marija Trevižan Vujčić, 22. 5. 2022.

EKOLOŠKO-EDUKATIVNA AKCIJA "MORE"

Naši učenici sudjelovali su u ekološko-edukativnoj akciji "MoRE" Lions kluba Šibenik

Ekološko-edukativna akcija "MoRE" zamišljena je kao kampanja podizanja svijesti kod djece i odraslih u zaštiti našeg mora i obalnog pojasa.

Naši su učenici, zajedno s prof. Grubišićem naučili mnogo toga o očuvanju mora i obalnog pojasa kroz zanimljiva predavanja i akcije čišćenja plaža.

Učenici su posjetili Kuću umjetnosti Arsen i poslušali predavanje o opasnostima mikroplastike po morska bića. Zatim su uživali u plovidbi prema Martinskoj, gdje su očistili jednu plažu i poslušali predavanje stručnjaka s Instituta Ruđer Bošković.

Nakon toga su zaplovili prema Zlarinu, a putem do tamo prošli su Kanalom sv. Ante, vidjeli tvrđavu sv. Nikole, Srimu, Vodice i otok Prvić. Na Zlarinu su upoznali djelatnost koraljara i pogledali kako je to živjeti na prvom otoku bez plastike.

Ovu akciju i edukaciju financirao je Lions klub Šibenik iz svojih humanitarnih sredstava.