Podrška Školske knjige učenju na daljinu

Kako bi svim učiteljima i učenicima olakšali ove okolnosti, udžbenici i ostali materijali Školske knjige za sve predmete i razrede sada su dostupni svim učiteljima i učenicima.

Cijenjene kolegice i kolege,

svijet u kojemu živimo mijenja se nevjerojatno brzo, a sve što se posljednjih dana događa, to nam potvrđuje.

Kao i u svim promjenama do sada, Školska knjiga će vam pružiti podršku i ovoj situaciji u kojoj će se nastava za vaše učenike održavati na daljinu putem posebnih emisija ili ćete održavati online nastavu.

Kako bismo vama i vašim učenicima olakšali ove okolnosti, udžbenike i ostale materijale Školske knjige za sve predmete i razrede učinili smo dostupnima svim učiteljima i učenicima.

Udžbenike i dodatne digitalne sadržaje možete pronaći na platformi e-sfera gdje se nalaze sadržaji za: 1. razred osnovne škole, 5. razred osnovne škole, 7. razred osnovne škole za predmete biologija, kemija i fizika te 1. razred gimnazije te hrvatski, matematika, engleski i njemački za 1. razred srednjih strukovnih škola kao i sve razrede i predmete koji su ove godine u eksperimentalnoj provedbi.
Podsjećamo da sva istraživanja pokazuju da učenici najbolje uče kad koriste udžbenike pa vas pozivamo da im preporučite korištenje udžbenika i pristup digitalnim sadržajima očitavanjem koda sa stranice putem aplikacije e-sfera.

Korisno je učenike podsjetiti da materijale za navedene razrede mogu preuzeti i na Mozabook platformi koristeći 14-znamenkasti kod koji se nalazi na unutarnjoj stranici naslovnice svakog udžbenika Školske knjige.

U aplikaciji Školska e-knjiga – gdje se nalaze sadržaji od 2. do 4. razreda osnovne škole, od 6. do 8. razreda osnovne škole, te udžbenici od 2. do 4. razreda srednjih škola (koji su 2014. bili novi).

Na Školskom portalu u Digitalnom kutku pronaći ćete mnoštvo materijala za vježbanje i ponavljanje sadržaja u razrednoj nastavi, a u rubrici Digitalni kutak – strani jezici materijale za interaktivno učenje engleskog i njemačkog jezika.

Na Facebooku nas možete naći na  Školski portalRazredna nastava Školske knjige, te na stranicama naših udžbenika.

Pozivamo vas da sva pitanja i sugestije uputite na
e-adresu podrskauciteljima@skolskaknjiga.hr.

objavio: Antonija Copić   datum: 13. 3. 2020.