Projekt “Živim život bez nasilja” u OŠ Kistanje

Živim život bez nasilja“ je projekt usmjeren na sprječavanje nasilja među mladima, nasilja u obitelji, te nasilja nad ženama kojeg organizira MUP i UNDP. U sklopu projekta  je izvedena  kazališna predstava „Nasilje, za nasilje nema opravdanja“ redatelja Zijaha Sokolovića. Projektu su svojim sudjelovanjem i nazočnošću, uz predstavnike UNDP-a i MUP-a, veliku podršku dali predstavnici lokalne vlasti, odgojno obrazovnih i drugih ustanova koje se bave ovom problematikom.

'Živim život bez nasilja'

Naša tolerancija na nasilje je nula, a želimo da javnost shvati da je prijavljivanje bilo kojeg oblika važno da se suzbije taj rastući problem , poručio načelnik PU Ivica Kostanić, u okviru projekta kojeg provodi MUP i UNDP.

U okviru akcije i zajedničkog projekta Ministarstva Unutarnjih poslova i UNDP-a 'Živim život bez nasilja' danas je u osnovnoj školi Kistanje održan nit preventivnih aktivnosti a prikazana je i kazališna predstava 'Nasilje, za nasilje nema opravdanja'  Zijaha Sokolovića. Riječ je o projektu koji je usmjeren na sprječavanje nasilja nad ženama te nasilja nad mladima odnosno kampanja čiji je cilj senzibiliziranje javnosti na problem nasilja te poticanje građana, a posebno žrtava na prijavljivanje obiteljskog nasilja.

- Naša je poruka da je stopa tolerancije na nasilje nula i to želimo poručiti svima. Danas smo u školi zato jer su upravo djeca najranjivija skupina, kad je o nasilju riječ, jer su mala, nedorasla i nemoćna u odnosu na nasilnike, a posljedice su najteže. Nasilje, bilo kojeg oblika, mora se prijavljivati i zato želimo javnost senzibilizirati upravo na prijavljivanje, ne samo unutar kuće nego i susjedi, prijatelji odnosno bilo tko ko ima saznanja o nekom obliku nasilja, jer je to ozbiljan društveni problem - kaže Ivica Kostanić, načelnik Policijske uprave Šibensko kninske poručujući svima, pogotovo djeci da je policija njihov prijatelj koji im želi i može pomoći.

Izvor: ŠibenikIN

objavio: Administrator   datum: 28. 11. 2013.